Cildi Beyazlaştıran 5 Maske: Nelerdir, Nasıl Uygulanır?

0

Özellikle yaz bittikten sonra insanlar cildinin bronzluğunu atmak isteyebilir. Bu konuda cildin bronzluğundan kurtulmak için kişiler çeşitli işlemler yaptırabiliyor. Ayrıca ağda gibi işlemler nedeniyle vücudun belli bir kısmında kararma meydana gelebiliyor. Özellikle dizde ve koltuk altında yer alan kararmalardan kurtulmak için kişiler çeşitli yöntemler uygulayabilir. Maske bunlardan biridir.

İnsanlar doğdukları zaman pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olur. Ancak yaş ilerledikçe ve çevresel faktörlere maruz kaldıkça cilt gittikçe deformasyona uğrar. Özellikle güneş ışığı ve stres gibi durumlar kişilerin cildini olumsuz etkiliyor. Bebeksi bir cilde sahip olmak isteyen herkes bu konuda çeşitli maskeler yaptırabilir.

Bu konuda hazır değil yalnızca evinizde doğal maske hazırlayarak dahi maskeleri uygulayabilirsiniz. Daha parlak ve beyaz gözükmek için maskeleri uygulayabilirsiniz. Maskeleri kullanırken aynı zamanda düzenli cilt bakımını ihmal etmemek gerekir.

Yoğurt Maskesi

Yoğurdun bilindiği üzere birçok faydası bulunur. İçerisinde yer alan laktik asit sayesinde cildinizin rengi açılır. Cildinizin renginin açılmasına destek veren bu ürün sayesinde maske yapabilirsiniz. Olabildiğince doğal sütten hazırlanmış olan yoğurtla maske yapmak sizi rahatlatabilir. Düzenli olarak yoğurt maskesini uygularsanız gözle görülür değişimler için adım atabilirsiniz. Yoğurdu ilgili bölgelere uygulayarak beklettikten sonra ılık suyla yıkamanız yeterlidir. Bu maskeyi 30 gün boyunca kullanan kişiler belli bir süre sonra cildinin gözle görülür bir beyazlama yaşayacağını söylemek mümkündür. Özellikle güneş yüzünden kararan ciltler için mükemmel bir çözümdür.

Kuru Ciltler İçin Beyazlatan Maske

Yoğurt, limon suyu ve yulaf ununun karışımıyla birlikte beyazlatan maske yapabilirsiniz. Yoğurt maskesini yeterli bulmayan kişiler bunu deneyebilir. Yoğurdun içerisine limon suyu ve yulaf unu ekleyerek karışımı elde ediniz ve ilgili bölgeye uygulayınız. Karışımın yüzünüzde 20 dakika beklemesi gerekir. Karışımın yüzünüzde iyice katı halde olması gerekir. Limon suyuyla birlikte cildinizin bir miktar kaşınması olabilir. Ancak belli bir süre sonra bu durum geçecektir. Cildiniz kuruysa karışımın içerisine az miktarda bal ilave edebilirsiniz.

Kararmanın Düşmanı Taze Limon Maskesi

Koltuk altı kararması, dirsekler ve yüzde bulunan kararmalar birçok insanın kabusudur. Bu konuda güneş nedeniyle oluşan yanıklardan kurtulmak için kişilerin derdine sonu bulacak bir çözüm bulunur. Sadece limon ciltteki kararmalarla baş edebilir. Yapmanız gereken tek şey limon suyunu cildinize uygulamaktır. Ovalayarak uygulama yaptıktan sonra cildinizde 30 dakika beklemesini sağlayınız. Bunun ardından ılık suyla cildinize yıkayarak bir nemlendirici sürebilirsiniz. İstikrarlı bir şekilde bu maskeyi uygularsanız cildinizin renginin açıldığını görebilirsiniz.

Nohut Unu ve Gül Suyu Maske

Nohut unu ve gül suyuyla birlikte bir karışım elde ederek cildinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.  Cildin beyazlaması için en etkili yöntemlerin başında gelir. Macun kıvamına gelene kadar bu karışımı elde edin. Ardından cildinizde beyazlamasını istediğiniz noktalara bu karışımı uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra ılık suyla cildinizi durulayınız. Bu karışımla birlikte cildiniz ölü derilerden kurtulabilir. Cildinizin daha parlak bir görünüm elde etmesini sağlayabilirsiniz. Bu karışımı haftada bir kere uygulamanız tavsiye edilir.

Aloe Vera Jeli

Aloe vera bitkisinden elde edilen jel tam bir mucizedir. Ten renginin açılması için uygulanabilecek yöntemlerden birisidir. Cilde birçok faydası bulunur ve ten rengini açar. Aloe vera yaprağından akan jeli cildin ilgili bölgesine sürmek yeterlidir. Bu uygulamayı yapacak olan kişiler her gün yapabilir. Bu uygulamayı düzenli olarak yapan kişiler belli bir süre sonra istediği sonuçları elde edebilir. Özellikle güneş yanıkları üzerinde bu jel oldukça etkilidir ve cildi beyazlatır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.