Cildi Gençleştiren Maskeler

0

Cildinizin daha genç görünmesini istiyorsanız bu konuda doğal malzemelerle cildinizin yaşlanmasını geciktirebilirsiniz. Yalnızca evinizde yapacağınız doğal ürün maskesi sayesinde daha genç görünmeniz mümkündür. Bu konuda yapacağınız maskelerde yer alan malzemelerin içerisi vitamin ve mineral deposudur. Bu depoyu kullanarak yüzünüze harika bir bakım yapabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi cilt bakım rutini oluşturur fakat bazıları için yeterli gelmeyebilir. Bu konuda rutine eklenebilecek olan gençleştiren maskeler sayesinde cildinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Birçok doğal malzemeyi bir araya getirerek karışım elde edebilir ve bunu yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı ve Nar Çekirdeği Yağı

Hindistan cevizi yağını ve nar çekirdeği yağını bir araya getirerek harika bir karışım oluşturabilirsiniz. Bu doğal maske sayesinde cildiniz mükemmel derece sıkılaşır. Cildinizde meydana gelen hasarlar bu maske sayesinde onarılır. Ayrıca cildi güneşten koruyarak daha canlı olmasını sağlar. Bunun için bu iki malzemeyi karıştırarak elde edilen karışımı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Karışımı 45 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz.

Muz ve Gül Suyu Maskesi


Oldukça etkili olan bu maske sayesinde cildiniz iyileşir. Harika bir parlaklık veren bir maskedir. Bu maske A ve E vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Özellikle pigmentasyon düzensizliğini giderir ve cildin daha parlak görünmesini sağlar. Bunun için 1 adet muzu bir miktar gül suyuyla karıştırın. Karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 15 dakika bekletiniz. Ardından soğuk suyla durulayabilirsiniz. Bu maskeyi belirli aralıklarla istediğiniz anda uygulayabilirsiniz.

Doğal Pirinç Suyu Maskesi

Bu maskeyle birlikte yaşlanmayla mücadele edebilirsiniz. Cildi hızlı bir şekilde sıkılaştırır ve daha genç görünmesini sağlar. Bunun için bir miktar pirinci geceden suda bekletiniz. Beklettiğiniz pirinç suya bir kağıt havlu batırınız. Batırdığınız havluyu 15 dakika boyunca yüzünüzde tutunuz. Beklettikten sonra yüzünü yıkayabilirsiniz. Doğal pirinç suyu maskesini istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Zerdeçal ve Gül Suyu Maskesi

Doğal maskelerden birisi olan bu maske antioksidan ve antibakteriyel özellikler taşır. Cildin daha parlak görünmesini sağlayan bu maskeyle birlikte renk düzensizliklerinin giderilmesini sağlar. Bu maskeyi yapmak için şu malzemelere ihtiyacınız olabilir.

• 1 yemek kaşığı toz zerdeçal
• 3 çay kaşığı gül suyu

Bu malzemeleri karıştırarak yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz. Uygulamadan sonra 20 dakika bekletiniz. Bekletme işleminin ardından soğuk suyla durulama işlemlerini yapabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 ile 3 kere uygulayabilirsiniz.

Salatalık ve Limon Suyu Maskeleri

Cildin daha genç ve diri gözükmesi için bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra cildi muhteşem bir derecede yeniler ve cildin canlı gözükmesini sağlar. Bunun için yarım salatalığı iyice ezerek bir çorba kaşığı limon suyunu ekleyip karıştırınız. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 20 dakika bekletiniz. Bekletme işleminin ardından yüzünüzü soğuk suyla yıkayarak durulayabilirsiniz. Bu konuda özellikle hassas cilt tipine sahip olan kişilerin limon suyunu kullanmaması gerekir.

Portakal Kabuğu Maskesi

Cilt hücrelerinde yer alan stresi azaltan bir maskedir. Cildinizin daha sıkılaşması için bu maskeyi deneyebilirsiniz. Özellikle yıpranmış olan hücreleri yenilemek için etkili bir maskedir. Yüzünüzde oluşabilecek kırışıklıkları engeller. Bunun için portakal kabuğunu blenderden geçirerek üzerine sandal ağacı tozu ekleyiniz. Karışıma birde gül suyu ekleyerek iyice karıştırınız. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz. Elde edilen karışımı 20 dakika boyunca yüzünüzde bekletiniz. Beklettikten sonra suyla yıkayınız. Bu işlemi isteğe bağlı olarak haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Cildin yaşlanmasıyla mücadele edebilmek için bu konuda istikrarlı bir şekilde cilt bakımını sürdürmek önem taşır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.